Bratislava 31. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)

Basketbalový klub Piešťanské Čajky získal pred novou sezónou 24-ročnú americkú rozohrávačku Jessicu Januaryovú. Rodáčka z Richfieldu by sa k tímu z Považia mala pripojiť 19. augusta a podľa správy na klubovom webe by mala patriť medzi opory vicemajstra najvyššej domácej súťaže

Na snímke tréner tímu Piešťanské Čajky Richard Kucsa

V roku 2017 si ju tím Connecticut Sun vybral v drafte WNBA z 28. miesta, ale neprebojovala sa do prvého tímu a rozhodla sa ukončiť pôsobenie v zámorí.

“Som veľmi šťastná, že som sa stala súčasťou Piešťanských Čajok. Je to skvelá organizácia a už sa veľmi teším na sezónu. Ponuku som prijala aj na základe dobrých referencií od Janee Thompsonovej, ktorá tu hrala minulý rok. Sama som však vedela, že ide o klub s víťaznými ambíciami na slovenskej i medzinárodnej scéne, s čím sa stotožňujem,“ povedala pre klubový web 170 centimetrov vysoká rozohrávačka.

Piešťanské Čajky naďalej čakajú na zisk majstrovského titulu. Počas ich pôsobenia v najvyššej domácej súťaži nedokázali zastaviť košicko-ružomberskú dominanciu a štyrikrát neuspeli vo finále. Aj preto si od Januaryovej v klube veľa sľubujú. “Od Jessicy máme veľké očakávania, keďže sa v Európe doposiaľ prezentovala veľmi dobrými výkonmi. Má za sebou solídnu univerzitnú kariéru a vyskúšala si aj pôsobenie v letnej WNBA. Verím, že sa rýchlo adaptuje do kolektívu aj nášho herného systému,” vyjadril sa tréner Richard Kucsa.

Po spomenutom odchode zo zámoria pôsobila Jessica Januaryová najskôr v rumunskom tíme Alba Iulia a v predošlom ročníku hrala za fínsky klub Hyvinkaan Ponteva. V oboch družstvách dosiahla priemer viac než 30 minút na zápas a dosahovala 16,5 resp. 17 bodov na jeden duel. “Z posledných dvoch sezón už má skúsenosti s európskym basketbalom. Očakávame, že sa zhostí pozície jednej z líderiek,“ povedala pre web Piešťanských Čajok generálna manažérka Bronislava Borovičková.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj