Monako 26. januára 2019 (SITA, AP/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)
 
Staronovým trénerom futbalistov AS Monako sa stal Leonardo Jardim, ktorý vo funkcii vystriedal bývalého francúzskeho reprezentanta Thierryho Henryho. Štyridsaťjedenročný majster sveta i Európy zasadol na lavičku “kniežat” v polovici októbra, keď nahradil práve Jardima, ale z 20 zápasov sa mu podarilo vyhrať štyri a Monačania sa potácajú na predposlednom mieste v najvyššej francúzskej súťaži

Na snímke Leonardo Jardim

“Thierry Henry je futbalová legenda, ale nepriaznivé okolnosti, predovšetkým množstvo zranených hráčov, mu nedovolili rýchlo a efektívne dostať tím z krízy. Rád by som sa poďakoval Thierrymu, že prijal túto výzvu a snažil sa priviesť mužstvo na priečky, na ktorých sa nachádzalo za jeho hráčskych čias,” povedal viceprezident klubu Vadim Vasiljev.
Štyridsaťštyriročný Jardim, ktorý v októbri zinkasoval odstupné 8 miliónov eur, podpísal s vedením AS Monako kontrakt na dva a pol roka. Venezuelčan priviedol klub v roku 2017 k ligovému titulu a do semifinále Ligy majstrov. Potom však prišlo k odchodu niekoľkých kľúčových hráčov a Monako sa začalo trápiť. “Náš klub prechádza veľmi zložitým obdobím. Musíme akceptovať, že sme predali priveľa dôležitých hráčov. Nedokázali sme postaviť nové konkurencieschopné mužstvo a ukončenie spolupráce s trénerom Jardimom bolo predčasné. Mali sme mu dať viac času, aby pokračoval v práci,” dodal Vasiljev.
 
Príspevok Do Monaka sa vracia Jardim zobrazený najskôr Hlavné správy.