Nitra 27. júna 2018 (HSP/Foto: Ľudmila Synaková)
 
Primátor Nitry Jozef Dvonč prijal šesťčlennú delegáciu predstaviteľov mesta Xianning z provincie Hebei z Čínskej ľudovej republiky, ktorá k nám pricestovala na priateľskú návštevu. Sprevádzal ich Ján Dudaš, podpredseda Čínsko-slovenskej spoločnosti pre rozvoj vzájomnej spolupráce.

Na snímke primátor Nitry Jozef Dvonč s čínskou delegáciou, podpredsedom Čínsko-slovenskej spoločnosti pre rozvoj vzájomnej spolupráce Jánom Dudašom a tlmočníčkou Adrianou Vlčkovou.

Primátor Jozef Dvonč hosťom predstavil Nitru ako moderné priemyselné mesto, ktoré v súčasnosti zažíva obrovský stavebný a ekonomický rozvoj. Hostia boli okrem iného informovaní, že sa rekonštruuje futbalový štadión s kapacitou 8-tisíc divákov a tiež o tom, že sa v Nitre postupne zavádza koncept Smart City – inteligentné mesto, ktorý by mal priniesť energetické úspory.
Vedúci čínskej delegácie, viceprezident zastupiteľstva Xianning Wang Hanqiao, predstavil 3-miliónové mesto Xianning, ktoré sa v posledných desaťročiach zmenilo z poľnohospodárskeho na vyspelé priemyselné mesto so zameraním na textilný a automobilový priemysel, výrobu potravín a spracovanie poľnohospodárskych produktov. Na záver návštevy si delegácia v sprievode primátora Jozefa Dvonča pozrela priestory úradu a absolvovala prehliadku Nitrianskeho hradu.
Ľudmila Synaková
Príspevok Do mesta pod Zoborom zavítala delegácia z čínskeho mesta Xianning zobrazený najskôr Hlavné správy.