Moskva 19. júna 2018 (HSP/vzgljad/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)
 
Portál vzgljad informuje o  zvyšujúcom sa počte ukrajinských lietadiel, ktoré z Donbasu do Centrálnej vojenskej nemocnice v Kyjeve privážajú ťažko zranených ukrajinských vojakov. Ukrajinské lietadlá pristávajú na letisku v Borispole, odkiaľ sanitky vozia ranených ukrajinských vojakov do Centrálnej vojenskej nemocnice v Kyjeve.  Ukrajinci zvyšujú svoje bojové aktivity na bojovej línii s Doneckom a Luhanskom, ukrajinské straty povážlivo rastú.

Ilustračné foto

Podľa informácii ukrajinských médii sa v kyjevskej Centrálnej vojenskej nemocnici nachádza už niekoľko desiatok ťažko ranených vojakov so strelnými zraneniami a zraneniami zapríčinenými výbuchmi mín a črepinami granátov. Mnohí vojaci sa nachádzajú v reanimácii a ich stav je vážny. Podľa informácii z ukrajinských sociálnych sietí je zranených nezvykle vysoké množstvo a miestni lekári sú vyčerpaní, takže prichádza k presunu nových lekárov do Centrálnej vojenskej nemocnice v Kyjeve na výpomoc.
V ukrajinských médiách sa utajujú skutočné informácie o počte ranených a mŕtvych ukrajinských vojakov. Donecká a Luhanská armáda podľa počtu ranených ukrajinských príslušníkov dobrovoľníckych bataliónov evidente pevne drží bojovú líniu a neumožňuje Ukrajincom preraziť frontovú líniu.
Ukrajinci zvyšujú svoje aktivity na americký príkaz, Američania, ktorí riadili štátny prevrat v Kyjeve v roku 2014 budú na Doneck a Luhansk tlačiť cez svoju ukrajinskú zástupnú armádu. V hybridnej vojne voči Rusku sú Američania ochotní bojovať až do posledného Ukrajinca.
Archívne video donských kozákov, ktorí pomáhali Donecku a Luhansku v boji proti ukrajinským dobrovoľníckym bataliónom v roku 2014
 

 
Príspevok Do Kyjeva prilietajú lietadlá s ťažko ranenými ukrajinskými vojakmi zobrazený najskôr Hlavné správy.