Tirana 29. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:Broadcast Twitter)
 
Za prezidenta Európskej vysielacej únie (EBU), ktorá združuje viac ako 70 médií verejnej služby z 56 krajín sveta vrátane SR, zvolili v piatok na jej valnom zhromaždení v albánskej Tirane generálneho riaditeľa britskej BBC Tonyho Halla.

Na snímke Tony Hall

Post viceprezidentky obsadí od budúceho roka Delphine Ernotteová-Cunciová, generálna riaditeľka France Television. Informovali o tom internetové servery EBU.ch a Parabola.cz.
Úlohou nového vedenia EBU bude v nasledujúcom dvojročnom období mimo iného hájiť pozície verejnoprávnych médií v rámci druhej vlny digitalizácie, ktorá sa týka väčšiny európskych vysielateľov.
Tony Hall krátko po svojom zvolení do čela EBU zdôraznil, že úloha médií verejnej služby je v súčasnosti dôležitejšia ako kedykoľvek v minulosti. V globalizovanom svete však čelia množstvu výziev, od zmeny prístupu k spravodajským obsahom po vznik nových mediálnych formátov. “Našou úlohou je zareagovať včas na tento vývoj a rozvinúť verejnú službu v prospech našich divákov,” zdôraznil muž, ktorý pôsobí v britskej BBC od roku 1973 a jej generálnym riaditeľom sa stal pred piatimi rokmi.
Hall a Ernotteová-Cunciová nahradia vo funkciách Jeana-Paula Philippota z frankofónnej belgickej RTBF a Monicu Maggioniovú z talianskej RAI, ktorí zastávali spomínané funkcie po desať, respektíve tri roky.
 
Príspevok Do čela Európskej vysielacej únie (EBU) zvolili v Tirane šéfa britskej BBC zobrazený najskôr Hlavné správy.