Bratislava 19. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Summit predsedov parlamentov krajín Európskej únie sa v Bratislave uskutoční 23. a 24. apríla

Zriadenie Spoločnej parlamentnej kontrolnej skupiny pre kontrolu činnosti Europolu, a to spoločným rozhodnutím zúčastnených predstaviteľov európskych parlamentných komôr. Aj to bude jedna z tém Summitu predsedov parlamentov krajín Európskej únie (EÚ), ktorý sa v Bratislave uskutoční 23. a 24. apríla.

Ilustračné foto

Súčasťou tohto rozhodnutia by malo byť aj odsúhlasenie spôsobu nominácie členov za jednotlivé parlamenty a spôsob fungovania takejto spoločnej parlamentnej kontrolnej skupiny.

Do Bratislavy príde takmer 300 delegátov zo všetkých krajín EÚ. Účasť na podujatí aktuálne potvrdilo 45 zahraničných delegácií, z toho 29 predsedov parlamentov, 11 podpredsedov a päť delegácií bude zastúpených na nižšej úrovni.

Úvodná časť pracovného programu konferencie bude zameraná predovšetkým na zhodnotenie výsledkov slovenského predsedníctva v Rade EÚ a jeho parlamentnej dimenzie. Hovoriť sa bude aj o aktuálnom maltskom predsedníctve.

Na konferencii okrem iných vystúpia predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani a podpredseda Európskej komisie pre pracovné miesta, rast, investície a konkurencieschopnosť Jyrki Katainen.

TASR informoval Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou kancelárie NR SR.

Na bezpečnosť počas konferencie predsedov parlamentov dohliadnu aj vojaci

Na bezpečnosť počas konferencie predsedov parlamentov členských štátov Európskej únie, ktorá sa v Bratislave uskutoční od 23.4. do 24.4., bude dohliadať aj do 80 vojakov. Ich vyčlenenie na túto úlohu dnes schválila vláda.

Vojaci budú počas konferencie spolu s políciou zabezpečovať ochranu Bratislavského hradu a jeho okolia. Ich úlohou bude meranie nebezpečných látok v ovzduší, ochrana stráženého objektu, verejného poriadku či boj proti terorizmu a organizovanému zločinu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.