Bratislava 18. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Káder trojnásobného slovenského hokejového šampióna z Banskej Bystrice posilnil americký útočník Cason Hohmann. Dvadsaťšesťročný rodák z mesta Arlington už pod Urpínom pôsobil v sezóne 2017/2018, na konci ktorej sa tešil z majstrovského titulu. Banská Bystrica bola vôbec jeho prvým zahraničným pôsobiskom, pretože dovtedy nastupoval iba v nižších amerických súťažiach. Informáciu priniesol oficiálny web “baranov”

Na snímke Cason Hohmann

V spomenutom ročníku 2017/2018 patril Hohmann medzi najproduktívnejších hráčov Tipsport ligy. V základnej časti figuroval v tabuľke produktivity na piatom mieste s bilanciou 15 gólov a 32 asistencií. Dobrými výkonmi sa prezentoval aj v následnom play-off. Dokopy v ňom nazbieral 10 bodov, z toho štyri vo finálovej sérii proti Dukle Trenčín. O titule rozhodli Banskobystričania až v záverečnom siedmom zápase, keď na Zimnom štadióne Pavla Demitru triumfovali 5:1.

Povesť produktívneho útočníka potvrdil Hohmann aj v ostatnom ročníku. Za tím EHC Olten, ktorý pôsobí v druhej najvyššej švajčiarskej súťaži, nazbieral v 54 zápasoch úctyhodných 70 bodov (14+56). Následne sa však nedohodol s klubom na pokračovaní spolupráce, a tak sa vrátil pod Urpín. Na piatkovom zraze sa už hlásil k tímu pod vedením Dana Cemana a svoju obnovenú premiéru si zrejme odkrúti v nedeľňajším súboji proti Popradu.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj