Do 1000 ľudí utrpelo zranenia v panike na turínskom námestí

Do 1000 ľudí utrpelo zranenia v panike na turínskom námestí

Turín 4. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)

Ľudia začali zrazu utekať po treťom góle Realu v 64. minúte
Do 1000 ľudí utrpelo zranenia po tom, ako vypukla panika v Turíne pri verejnom sledovaní sobotňajšieho finále futbalovej Ligy majstrov. Minimálne ôsmim fanúšikom vrátane sedemročného chlapca museli ošetriť vážne zranenia, väčšina vyviazla len s ľahšími.
Ilustračné foto: Autobus Juventusu Turín

Incident sa stal na námestí Piazza San Carlo, kde približne 30.000 priaznivcov sledovalo stretnutie v Cardiffe, v ktorom Juventus podľahol Realu Madrid 1:4. Ľudia začali zrazu utekať po treťom góle Realu v 64. minúte. Podľa šéfa turínskej polície mohli panika a tlačenica vypuknúť pre odpálenie pyrotechniky. Miestne periodikum La Stampa spomenulo ako možnú príčinu zrútenú zátarasu a snahu ľudí uniknúť z námestia.
“Kričali a strkali sa, bolo to divoké,” povedal jeden zo svedkov. “Dúfame, že všetci sa uzdravia čoskoro,” zareagoval tréner Juventusu Massimiliano Allegri. “Moje myšlienky smerujú k zraneným v noci, ktorá mala byť oslavou,” dodal prezident turínskeho klubu Andrea Agnelli. Informovala o tom DPA s odvolaním sa na taliansku agentúra Ansa.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)