Brusel 16. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR)
 
Polícia pri zásahoch proti prvým protestantom, ktorých bolo približne 6 tisíc a niektorí z nich sa snažili dostať do budovy Európskej komisie, použila slzotvorný plyn a vodné delá. Nesúhlas s globálnym migračným paktom prišli do Bruselu vysloviť pravicovo a aj extrémne pravicovo orientovaní ľudia.

Ľudia protestujú v Bruseli proti migračnému paktu

Druhý protest mal do tisíc účastníkov a vystupoval proti xenofóbii a rasizmu. Niektorí z jeho protestujúcich použili ako znak žlté vesty.
Tak ako zneužívajú ľudský súcit a ľudské práva na svoje promigračné záujmy, siahli teraz aj po symbole všeľudovej revolty vo Francúzsku. Ďalší pokus zneužiť sympatie, ktoré protestujúci Francúzi vyvolali po celom svete.
Pritom, ako NICOLAS GIROUX cez sociálnu sieť vysvetlil (Žlté Vesty: Som Francúz, chcem napraviť dezinformácie v SR):
“Žlté vesty majú podporu 80 % Francúzov (na začiatku protestov, teraz asi menej) a raprezentujú celý národ od radikálnej ľavice po extrémnu pravicu. V skutočnosti, 2/3 ich požiadaviek je kompatibilných s radikálnou ľavicou (Mélenchon, France Insoumise). Skoro polovica požiadaviek je kompatibilných s extrémnnou pravicou (Marine Lepen), hlavne čo sa týka ochrany “vnútorných služieb” (malé obchody, školy, pošta, atď.) a nacionalizácia infraštruktúry (diaľnice, letiská).
Naopak, všetky požiadavky sú veľmi nekompatibilné s liberalizmom, ktorý Macron aplikuje vo Francúzsku. Macron svojimi krokmi dokázal dosiahnuť to, že pravica a ľavica spolupracujú proti liberalizmu, aj keď sa zvyčajne nenávidia.”

 

Renáta Ingri

Príspevok Dnes sa v sídelnom meste Európskej komisie konali 2 protesty. Jeden proti dohode v Marrákeši a druhý za túto dohodu zobrazený najskôr Hlavné správy.