Slovensko 6. februára 2018 (HSP/SITA/Foto:screenshot video)
 
26 miliónov detí prichádza ročne o život v dôsledku liberálnej potratovej politiky, 20 detí umiera potratom denne len na Slovensku. Zajtra to môže svojou časťou Slovensko zmeniť – dnes ich k tomu chcú presvedčiť ľudia, ktorí sa zídu pred Parlamentom

Snímka z potratu v prvom trimestri

Dnes o 13.tej hodine sa pred Parlamentom zídu ľudia z celého Slovenska, aby sa modlili a podporili poslancov  v zajtrajšom hlasovaní o potratovom zákone, ktorý by zabezpečoval väčšiu ochranu nenarodeným deťom. Svoju účasť prisľúbil aj kňaz Marián Kuffa, za ktorým bude smerovať celý autobus ľudí z východného Slovenska.

Pozvánka na dnešné modlitbové stretnutie pred Parlamentom

Poslanci budú hlasovať v piatok o 11. hodine, na programe sú dva návrhy – návrh poslanca Richarda Vašečku a strany ĽSNS. Nový zákon by mal zabezpečiť aspoň minimálnu ochranu nenarodeným deťom a zastaviť svojvoľnú potratovosť.
Nový zákon nie je síce dokonalý, no v protiklade so súčasným chráni život aj do tretieho mesiaca života dieťaťa, povoľuje výnimky len v prípadoch znásilnenia a ťažkých genetických poškodení. Kopíroval by vlastne situáciu v Poľsku.

 
Veriaci sa pred parlamentom modlili za život, podporil ich aj predseda KBS
Veriaci sa pred parlamentom modlili za život. Modlitby a chvály za život, zhromaždenie približne 200 ľudí, prišiel podporiť aj predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský. Povedal, že modlitba je pre veriacich prirodzená. „Prirodzená je aj modlitba za to, aby aj rozhodnutia posilňovali v spoločnosti úctu k ľudskému životu,“ povedal. Zároveň poďakoval tým, ktorí na zhromaždenie prišli. V dave stál aj známy katolícky kňaz Maroš Kuffa.
Národná rada SR bude v piatok hlasovať o dvoch návrhoch zákonov, ktoré podľa organizátorov podujatia zlepšujú súčasný potratový zákon. Oba návrhy podporila Aliancia za rodinu. Návrhy na zmeny v zákone o umelom prerušení tehotenstva predložili nezaradený poslanec Richard Vašečka a ĽS NS. „Novela zákona, ktorú predkladáme, pripúšťa kompromis, ktorý zodpovedá súčasnému stavu našej spoločnosti – výnimočné situácie, v ktorých by bol potrat dovolený,” uviedol Vašečka a priznal, že pre neho je to ťažký kompromis. Novela berie ohľad na nenarodené dieťa, prináša ustanovenia, ktoré majú chrániť matky pred potratom z donútenia a ruší potraty na žiadosť bez udania dôvodu. Ponecháva však možnosť legálneho dôvodu potratu, teda v prípade ohrozenia života a zdravia matky, ťažkého poškodenia dieťaťa, ktoré musí byť podložené dvoma nezávislými lekárskymi správami a v prípade, že tehotenstvo je následkom trestného činu.
Cieľom poslancov za ĽSNS je sprísniť liberálnu potratovú politiku na Slovensku. “Chceme obmedziť potraty, ktoré sa vykonávajú bez udania dôvodu,” uviedol Marian Kotleba s tým, že tri výnimky, keď žena môže podstúpiť umelé prerušenie tehotenstva, ponechávajú.
 
Príspevok “Dnes je normálny deň, a predsa počas neho umrie 20 z nás násilnou smrťou”. Pred parlamentom sa dnes budú ľudia modliť a vyzývať poslancov, aby zahlasovali zajtra za lepšiu ochranu nenarodených detí zobrazený najskôr Hlavné správy.