Dnes 100 000 za Salviniho v Ríme

Rím 8. decembra 2018 (HSP/Foto:Matteo Salvini Facebook)
 
V Ríme sa dnes na manifestácii zišlo približne stotisíc podporovateľov Mattea Salviniho a jeho politickej strany Liga. Prišli zo všetkých krajov a provincií jednak povedať veľké ďakujem za výsledky jeho činnosti počas 6-mesačného mandátu vo funkcii ministra vnútra a podpredsedu vlády a tiež podporiť ho v pokračovaní v nastúpenej ceste

Na snímke podporovatelia Mattea Salviniho

Svojich priaznivcov do Ríma zvolal práve Salvini, ktorý takto chcel zviditeľniť, že to čo robí, má v krajine značnú podporu. Za termín si zvolil 8. december, ktorý je v Taliansku štátnym sviatkom (sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie). Ide o reakciu na neustále útoky a urážky zo strany mimovládnych organizácií a opozičných politikov, ktoré majú v médiách oveľa väčší priestor, ako dostáva vláda, čo je typické pre všetky štáty v Európe.
A práve na adresu tejto vlády sa Salvini vyjadril, že hodnotiť ju bude možné podľa toho, či v krajine znovu budú „v kolískach pribúdať deti“, či budú mať za rodičov „číslo 1 a číslo 2“, alebo mamu a otca, či budú v jej prvoradom záujme občania, či sa budú rešpektovať zákony.
Čo sa týka situácie s talianskym rozpočtom na rok 2019, ktorý Európska komisia v novembri odmietla schváliť a hrozí sankciami, žiada Salvini o mandát ísť do Bruselu rokovať vo veci. Zároveň o Európskej únii povedal, že sklamala a je na jej členských štátoch, aby vytvorili novú kvalitu ich spoločenstva.
Vnútropolitickú situáciu vyhodnotil s poukázaním na to, že „vedú boje“ na mnohých frontoch a situácia je veľmi náročná a tiež upozornil, že voliči si nezvolili „Supermanov či megahrdinov“, ale bežných ľudí, ktorí sa snažili urobiť za šesť mesiacov od nástupu tejto vlády čo najviac a čo najlepšie. Nechýbal prísľub, že dane sa zvyšovať nebudú.
Polícia, ktorá hliadkovala počas manifestácie, nebola vyzbrojená. Aj takto chcel minister vnútra ukázať európskym krajinám, kde polícia zasahuje pri zhromaždeniach či dokonca musí strážiť v plnej zbroji vianočné trhy, že takto chcú ľudia v pokoji žiť a že sa to dá.
Priaznivci Mattea Salviniho a Ligy, ktorí v Ríme dnes nemohli byť, svoju účasť masovo prezentovali na sociálnych sieťach.
Renáta Indri
 
Príspevok Dnes 100 000 za Salviniho v Ríme zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)