Kyjev 20. októbra 2018 (HSP/Foto: Screenshot NewsOne)
 
„Ukrajinská vláda tiež mala vyhlásiť oficiálny štátny smutok po masakri v Kerči.  V opačnom prípade všetky vyhlásenia ukrajinských politikov, že „Krym je náš“, nemajú zmysel,“ vyhlásil predseda organizácie „Národná stratégia rozvoja“ Dmitrij Spivak v rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu NewsOne

Na snímke Dmitrij Spivak

„Chcem sa opýtať vlády, vedenia krajiny: tak predsa – Krym je náš alebo nie? Krym je náš? Tak prečo potom oficiálne nevyhlásili štátny smutok? O akom návrate Krymu potom môžeme hovoriť? Sme presvedčení, že je anektovaný, ale z právneho hľadiska je náš. A čo sa týka obyvateľov Krymu – aký je rozdiel, aké majú pasy?“ zdôraznil.
„Píšeme na zástavách, vyhlásujeme vo všetkých medzinárodných organizáciach: „Krym, Krym, Krym“. Nemôžeme manipulovať s tragédiou, nemôžeme si robiť posmech a kašťať na nešťastie ľudí, do všetkého zaťahovať politiku. Musíme sa nad tým povzniesť a tiež vyhlásiť smutok,“ vyzval Dmitrij Spivak.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Dmitrij Spivak: „O akom návrate Krymu stále hovoríme, keď na Ukrajine nevyhlásili ani oficiálny štátny smutok po masakri v Kerči?“ zobrazený najskôr Hlavné správy.