Kyjev 24. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Dan Levy)
 
Ukrajinské bezpečnostné sily môžu použiť pre provokáciu, keď budú ostreľovať chemické závody na Donbase muníciu do raketových systémov podobnú tej, ktorá sa vyrába iba na území DĽR, uvádza sa v správe ministerstva bezpečnosti republiky

Domobranci DĽR

Predtým vojenské úrady DĽR opakovane uvádzali, že ukrajinské bezpečnostné sily sa pripravujú na rozsiahle nepriateľské akcie na Donbase, pre začiatok ktorých môže poslúžiť provokácia, keď by si ukrajinská armáda sama ostreľovala jeden z chemických závodov v Doneckej oblasti a následne z toho obvinila DĽR.
Bolo zistené, že ozbrojené sily Ukrajiny majú k dispozícii strelivo, ktoré je vyrobené analogicky s muníciou raketového systému Snežinka, ktoré sa vyrába výhradne v DĽR a ktoré plánujú použiť na provokácie pri ostreľovaní chemických závodoch, uvádza správa.
Okrem toho spravodajstvo DĽR potvrdilo, že na územie Ukrajiny dorazili príslušníci bielych prilieb, vojenského personálu špeciálnych služieb Spojených štátov a Veľkej Británie.
Ministerstvo pre bezpečnosť DĽR vyzýva medzinárodné organizácie zaoberajúce sa ľudskými právami, aby vyvíjali tlak na režim v Kyjeve, a aby tak zabránili realizácii kriminálnych provokácií, ktoré by mohli viesť k mnohým civilným stratám,” uvádza sa.
Organizácia biele prilby získala slávu vďaka reklamám na internete, v ktorých aktivisti v charakteristickej uniforme zachraňujú civilistov z trosiek. Zároveň sa však objavili videozáznamy, kde môžete vidieť, ako členovia tej istej organizácie natáčajú inscenované zábery. Ruské ministerstvo zahraničia uviedlo, že aktivity bielych prilieb súčasťou informačnej kampane, ktorá diskredituje sýrsku vládu a armádu.
Ich prítomnosť na Ukrajine môže napovedať, že čoskoro sa môžeme dočkať podobných propagačných filmov v ich podaní, kde pre zmenu budú z fake útokov obviňovať príslušníkov domobrany DĽR a vytvárať tak informačné pole, ktoré umožní Kyjevskej chunte rozpútať konflikt s Ruskom.
 
Príspevok DĽR tvrdí, že Ukrajina pripravuje provokáciu s falošným strelivom zobrazený najskôr Hlavné správy.