Djukanovič: Narušené vzťahy s Ruskom sú zrkadlovým obrazom globálnej situácie

Djukanovič: Narušené vzťahy s Ruskom sú zrkadlovým obrazom globálnej situácie

Podgorica 11. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Za zrkadlový obraz narušení na globálnej politickej scéne označil dlhoročný čiernohorský expremiér Milo Djukanovič narušené bilaterálne vzťahy svojej krajiny s Ruskou federáciou. Súčasne v rozhovore pre pondelkové vydanie denníka Pobjeda dodal, že Podgorica neurobila ani jediný krok pre zhoršenie vzťahov s Moskvou.
Na snímke Milo Djukanovič

Djukanovič podľa vlastných slov ruského prezidenta Vladimira Putina už krátko po referende o nezávislosti krajiny v roku 2006 “veľmi priamo” informoval o plánoch Čiernej Hory pripojiť sa k Severoatlantickej aliancii (NATO). Moskva reagovala napriek tomu v júni so značnou nevôľou na prijatie Čiernej Hory do tejto organizácie.
Čiernohorské orgány predpokladajú Rusko i za neúspešným pokusom o štátny prevrat v krajine, ktorého aktérov vrátane dvoch ruských občanov-pracovníkov tajných služieb aktuálne súdia v Podgorici.
Päťdesiatpäťročný Djukanovič sa podľa čiernohorských médií chystá na veľký návrat do vrcholnej politiky. S veľkou pravdepodobnosťou sa podľa nich bude na jar uchádzať ako kandidát vládnej Demokratickej strany socialistov o úrad hlavy štátu.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)