New York 20. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:instagram)
 

Absencia podprsenky pod priesvitným topom – taký módny trend sa stal kupodivu príčinou poklesu záujmu mladých Američaniek o zväčšenie poprsia. Teraz chcú mať dievčatá rovnaké bradavky ako slávna modelka. Zaobstarať si nový vzhľad je možné za dosť prijateľnú cenu: od 700 dolárov.

Ilustračné foto

Doktor Norman Rowe, newyorský plastický chirurg, hvoorí, že stále viac dievčat sa na neho obracia so žiadosťou, aby im vytvoril „dizajnérske bradavky”. Norman hovorí, že sám vymyslel tento termín. A najpopulárnejšie sú teraz „dizajnérske bradavky ako má Kendall Jenner”, to znamená neveľké, dostatočne svetlé, ale pritom permanentne vzpriamené, aby boli dobre vidieť pod odevom.
Od decembra 2016, kedy modelka Kendall Jenner uverejnila na sociálnych sieťach svoje heslo „oslobodiť hruď”, záujem o vytvorenie dizajnérskych bradaviek stúpol štvornásobne.
Takáto procedúra je samozrejme jednoduchšia než štandardná mammoplastika. Aby sa operácia pod kódovým názvom „Ako u Kendall” podarila, lekári vytvárajú prsné dvorce symetrické — to znamená doslova ich robia všetky rovnakej veľkosti. Potom sa upravuje farba bradaviek: aby boli prsné dvorce svetlejšie, je používaný laser, a pokiaľ je potrebné ich stmaviť, príde na rad tetovanie.
No a najdôležitejší je rozmer: chirurg modeluje bradavky a robí ich vypuklejšie pomocou fillerových injekcií. Cena jednej injekcie v klinike doktora Roweho stojí približne 700 amerických dolárov a účinok bude trvať minimálne dva roky.
Nie všetky ženy obdarila príroda výrazne vypuklými bradavkami a preto z možnosti získať ich sa radujú mladé obyvateľky New Yorku, ktoré húfne chodia k doktorovi Rowemu na Park Avenue.
 

Príspevok Dizajnérske bradavky: nový trend v chirurgii zobrazený najskôr Hlavné správy.