Nitra 21. marca 2020 (HSP/Foto: MsÚ Nitra)  

Divadlo Andreja Bagara prichádza v týchto ťažkých časoch s ďalšou novinkou. Po čítaní rozprávok pre malých divákov začína od pondelka 23. marca s divadelnými pondelkami. Symbolicky odkáže na kedysi obľúbené televízne pondelky. Znamená to, že DAB bude na svojom YouTube kanáli zverejňovať obľúbené komédie zo svojho videoarchívu. Ako prvú odvysiela v pondelok, 23. marca, o 17.00 hodine komédiu „Z rúčky do rúčky“ (viac TU)

„Takto chceme aj trošku symbolicky odkázať na kedysi obľúbené televízne pondelky. Inscenácia bude na našom youtube kanáli zverejnená vždy v pondelok podvečer o 17.00 hodine a bude prístupná nasledujúcich 24 hodín,“ uviedol v tlačovej správe napísanej PR manažérom divadla Pavlom Ivanom riaditeľ divadla Jaroslav Dóczy.

Ďalší pondelok 30. marca odvysielajú komédiu Druh: žena (viac TU) Rovnako táto komédia bude na yutube kanále prístupná nasledujúcich 24 hodín.

Ďalšie tituly DAB pripravuje a o ich uvedení bude divákov priebežne informovať na svojej internetovej stránke (www.dab.sk) a na sociálnych sieťach,“ informoval Pavol Ivan, PR manažér divadla.

Divadlo sa rozhodlo pre komédie, aby svojich divákov v súčasnom náročnom období zabavilo a aj takýmto spôsobom im spríjemnilo dni strávené doma. „Zároveň si takto chceme počas našej 70. jubilejnej sezóny pripomenúť naše staršie inscenácie a osobnosti divadla,“ pripomenul Jaroslav Dóczy, ktorý zároveň vysvetlil, že divadlo nemôže zverejňovať záznamy inscenácií svojvoľne.

„V prvom rade je nutné usporiadať autorské práva so všetkými tvorcami inscenácie a ďalšie administratívne náležitosti. V tejto súvislosti musím zdôrazniť, že zverejnené záznamy hier boli robené len pre vnútorné potreby DAB a pre prípadné študijné účely, čím sa zároveň ospravedlňujeme za ich zníženú kvalitu. Akékoľvek rozmnožovanie a šírenie bez súhlasu DAB je samozrejme zakázané,“ povedal Jaroslav Dóczy.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj