Londýn 2. august 2017 (HSP/Politico/Foto:Pixabay)
 
Diváci na koncerte vážnej hudby v Londýne uviedli, že boli požiadaní, aby odložili svoje vlajky Európskej únie
Ilustračné foto

Podľa správy bolo niekoľko európskych vlajok odstránených počas nedeľného koncertu BBC Proms, ktorý bol súčasťou letného festivalu vážnej hudby Proms v Royal Albert Hall. Predstavenie viedol dirigent Sien Čang a zahŕňalo Beethovenovu Ódu na radosť, hymnu Európskej únie.
“Prišiel niekto a povedal nám, že ich tam nemôžeme dať,” povedal jeden z divákov pre Evening Standard. “Povedali iba, že to nie je dovolené, tak som odpovedal, že to je zvláštne, pretože vlajky sú na Proms tradíciou, ale on odpovedal: Nie tieto vlajky.”
Vyhlásenie Royal Albert Hall a BBC, organizátorov koncertu, potvrdilo, že vlajky boli odstránené a tvrdia, že “spôsobovali rušenie publika a umelcov”.
“Vlajky sú povolené, avšak našimi prvoradými záujmami je bezproblémový priebeh festivalu,” píše sa vo vyhlásení.
“Pri tejto príležitosti malý počet ľudí s veľkými vlajkami spôsobil rozrušenie divákov a umelcov vpredu arény. V súlade so štandardným poriadkom podobných podujatí zasiahli zamestnanci tak, ako by to bolo v prípade akéhokoľvek rušenia v hale.”
Rozhodnutie Spojeného kráľovstva o odchode z EÚ zarezonovalo už skôr, keď nemecký klavirista Igor Levit mal na sebe odznak EÚ a hral Ódu na radosť v prvý večer Proms.
Bývalý šéf UKIP Nigel Farage prehodnotil správu Evening Standard s nadpisom: “Načase!”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.