Paríž 8. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Future TV via AP)

Spojené štáty na piatkovom stretnutí popredných diplomatov svetových veľmocí v Paríži vyslovia svoju podporu “suverenite, stabilite a nezávislosti” Libanonu, informovala agentúra AP.
Na snímke libanonský premiér Saad Harírí

Libanonský premiér Saad Harírí, americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a ďalší predstavitelia svetových mocností sa v piatok dopoludnia zídu na pozvanie francúzskeho ministra zahraničných vecí Jeana-Yvesa Le Driana v Paríži.
Ide o prvé veľké stretnutie zástupcov svetových veľmocí zamerané na budúcnosť Libanonu od krízy, ktorú vyvolala nečakaná rezignácia Harírího počas návštevy Saudskej Arábie. Harírí medzičasom po návrate do vlasti svoju demisiu odvolal.
Tillerson v Paríži potvrdí podporu Spojených štátov ozbrojeným silám Libanonu, povedala podľa informácií agentúry AP hovorkyňa rezortu americkej diplomacie Heather Nauertová. V mene USA bude ďalej apelovať na ostatné krajiny, aby viac prispeli k potlačeniu militantného hnutia Hizballáh, čo by viedlo k “silnejšiemu a stabilnejšiemu Libanonu”.
Harírí po príchode do Paríža tvítoval, že parížsku schôdzku považuje za dôležitú z pohľadu libanonskej ekonomiky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.