Bratislava 11. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Slovenská ženská basketbalová reprezentácia má za sebou dvojicu prípravných stretnutí v Srbsku proti domácemu výberu. Zverenky nového trénera Juraja Suju v Belehrade v oboch prípadoch podľahli domácim hráčkam

Na snímke tréner MBK Juraj Suja

V sobotu prehrali jednoznačne 60:93, no o deň neskôr podali lepší výkon. V nedeľu po prvom polčase viedli o osem bodov, ale napokon nestačili na súperky (61:73).

V prvom víkendovom dueli Slovenky doplatili najmä na zlú defenzívu, o čom svedčí až 53 inkasovaných bodov v prvom polčase. “Domáce na nás vybehli veľmi agresívne a jednoznačne dominovali po fyzickej stránke. Odovzdali sme im veľa stratených lôpt, boli sme slabí v obrannom doskoku. To je najväčšia príčina toho, prečo je rozdiel taký veľký,” vyjadril sa kouč Juraj Suja.

Spoločne s kapitánkou Barborou Bálintovou sa zhodli, že slovenský tím dostal až príliš veľa ľahkých košov, čo potvrdzujú aj štatistiky. Z rýchlych brejkov nastrieľali Srbky 28 bodov, Slovenky iba šesť. Takisto domáce basketbalistky predčili súpera v podkošovom priestore, v ktorom dosiahli dvojnásobne viac bodov (48:24).

Nedeľňajšia odveta bola zo slovenskej strany podstatne lepšia, hoci z toho napokon bola dvanásťbodová prehra. “Hrali agresívnejšie v obrane a myslím si, že aj v útoku. Žiaľ, nepadlo nám toľko striel, koľko by sme chceli. Ukázali sme však, že je na čom stavať. Chceme sa zlepšovať každým zápasom,” povedala Sabina Oroszová.

Tréner Suja skonštatoval, že v závere už jeho zverenkám dochádzala kondícia a aj preto minuli niekoľko otvorených striel. “Všetka česť dievčatám, ako bojovali. Myslím si, že ukázali veľmi slušnú tvár svojej hry a nasadili latku veľmi vysoko,” skonštatoval Suja. Ďalšie stretnutia čakajú slovenskú ženskú reprezentáciu už koncom tohto týždňa, keď sa predstavia v dvojzápase proti Slovinsku (14. a 15. júna).

Vyjadrenia poskytla Slovenská basketbalová asociácia (SBA).

Výsledky:

sobota 8. júna:

Srbsko – Slovensko 93:60 (53:30)
Najviac bodov: Dabovičová 13, Brooksová a Miličová po 12 – Oroszová 13, Bálintová 11, Dudášová a Slamová po 8

nedeľa 9. júna:

Srbsko – Slovensko 73:61 (32:40)
Najviac bodov: Jovanovičová 14, Miljkovičová 9, Crvendakičová 8 – Bálintová 13, Dudášová 12, Oroszová 10

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj