Praha 27. marca 2019 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Český YouTuber Ondra Vlček na svojom účte zverejnil video “Prečo chodím s trinásťročným dievčaťom?” 22-ročný youtuber, vo videu obhajuje svoj vzťah s 13-ročnou priateľkou pred tými, ktorý ho označujú ako pedofila. Na video upozornil portál iDnes.cz

Na snímke YouTuber Ondra Vlček

Vlček vo videu, ktoré zverejnil minulý týždeň, uvádza, že sa k svojmu vzťahu nechcel vyjadrovať. Ale potom, čo ho začala väčšina ľudí označovať ako pedofila, svoj názor zmenil.
“Pár mesiacov naspäť som sa zoznámil s mojou terajšou priateľkou, po nejakej dobe sme spolu začali chodiť. Áno, má trinásť, ako už väčšina z vás vie,” vysvetlil.
“Samozrejme, že si poviete, že v 13 je ešte dieťa. Ale vy vôbec neviete, ako je to v našom osobnom živote,” pokračoval vo svojej obhajobe. Dodal, že má s partnerkou “normálne detský romantický vzťah” a obom im je spolu dobre.
YouTuber odmieta, že by išlo o zneužívanie alebo o pedofíliu. “Nie je to tak, žeby ma priťahovalo niečo nevyvinuté.” Vo videu tiež zdôrazňuje, že spolu žiadny sex nemali, len sa držia za ruky a dávajú si pusy.
Podľa sexuológa Ondřeje Trojana, stojí za úvahu, prečo má dvadsaťdvaročný muž vzťah s neplnoletým dievčaťom.
“Z hľadiska právneho je to jasné. Pohlavne spolu žiť môžu podľa našich zákonov dvaja ľudia starší pätnástich rokov. Ak spolu nemajú sex, len sa milujú a držia za ruky, je to v poriadku. To je možné aj v tomto veku,” uvádza svoj pohľad sexuológ, ktorý vyznieva prekvapujúco a najmä ako verejné schválenie bozkávania sa muža s len 13-ročným dievčaťom.
Sexuológ si tiež myslí si, že takýto vzťah môže naznačovať, že je mladík pozadu vo svojom sexuálnom vývoji a mal by vyhľadať psychológa. Označovať ho ako pedofila je však podľa Trojana zavádzajúce. Podľa neho je trinásťročné dievča už dospievajúce takže podozrenie na pedofíliu by za tým nevidel. Zľahčuje situáciu sexuológ.
Ak by ale došlo k sexuálnemu styku medzi plnoletým a neplnoletou, hrozí dotyčnému až osem rokov vo väzenia. “Ak sa niekto sexuálne stýka s človekom pod 15 rokov, určite sa dopúšťa trestného činu. Ide o pohlavné zneužívanie, ktoré sa klasifikuje ako zločin, “uviedla právnička Hana Kukralová.
Na osočenie zo zneužitia dievčaťa reagoval aj Youtuber vo videu citáciou z trestného zákonníka. “Zneužitie alebo obťažovanie beriem ako prípad, keď s tým ten druhý nesúhlasí,” obhajuje sa. “Žiadne také veci ale spolu nerobíme.” Ďalej dodáva, že celý ten rozruch okolo toho nechápe.
Podľa právničky sa celou vecou môže zaoberať polícia aj bez restného oznámenie vzhľadom k tomu, že sa YouTuber k svojmu vzťahu s 13-ročným dievčaťom priznal sám.
Nakoniec sa ale pod tlakom verejnosti rozhodol, že si dá s dievčaťom vo vzťahu pauzu.”Dávame si takú trošku pauzu do doby, než sa toto všetko upokojí a hlavne kým budem môcť robiť všetko, čo robiť môže, čo značí pätnásť rokov,” uviedol YouTuber vo svojom utorkovom videu.
 

 
Príspevok Dievča má len 13. “Máme spolu detský romantický vzťah,” bránil sa 22-ročný YouTuber. Sexuológ: Pedofíliu nevidím zobrazený najskôr Hlavné správy.