Berlín 21. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Hussein Malla)
 
Rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa o stiahnutí vojsk zo Sýrie je zradou pre Izrael, Kurdov a Európanov. Uznesenie ukazuje, že sa na Spojené štáty nedá spoliehať, uvádza článok publikovaný v nemeckých novinách Die Welt

Ilustračné foto

“Už sa nedá spoliehať na USA, píše spravodajca Die Welt Alan Posener.
Podľa autora článku deklarované stiahnutie amerických vojsk zo Sýrie je desivý signál a Donald Trump podľa nálady otvára cestu pre Irán a Rusko.
Ako uvádza portál, sprisahanci sa mýlili, keď verili, že Trump je v rukách izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Po rozhodnutí amerického prezidenta o stiahnutí vojsk bolo jasné, že Netanjahu na neho nemá vôbec žiadny vplyv.
Stiahnutie amerických vojsk je úderom do tváre Izraela, oznámil Posener a dodal, že Trump otvorí cestu pre irackých vojakov a vyzbrojovania na Západ.
Kto sa bude spoliehať na USA, ak dlhodobý spojenec, napríklad Kurdi, nebude dnes alebo zajtra obetovaný? Akú mieru môžu Spojené štáty garantovať?píše sa v článku.
Biely dom v utorok oznámil, že USA začali sťahovanie vojsk zo Sýrie. Proces bude trvať 60 až 100 dní. Agentúra Reuters s odvolaním sa na vlastné zdroje informovala, že všetci zamestnanci amerického ministerstva zahraničia budú do 24 hodín evakuovaní zo Sýrie, ozbrojené sily budú stiahnuté do 60-100 dní.
 
Príspevok Die Welt: USA po rozhodnutí o Sýrii stratili dôveru, zradili Izrael, Kurdov a Európanov! zobrazený najskôr Hlavné správy.