Bývalá topmodelka Janice Dickinson na archívnom zábere.Bývalá topmodelka Janice Dickinson na archívnom zábere.
Autor: SITA/AP, Rich Fury

Ako prvú si vzala na paškál modelku Kendall Jennerovú, ktorej status a popularita na verejnosti priniesli titul modernej supermodelky. Za tú bola kedysi považovaná aj Dickinson – dokonca sa hovorilo o tom, že bola vôbec prvou „supermodelkou“ v histórii.

„Myslíte si, že je supermodelka? To ani náhodou. So mnou sa nemôže porovnávať. Nemôže. To akoby ste porovnávali jablká a pomaranče,“ uviedla v šou moderátora Kevena Undergara. Ešte kritickejšia však bola voči Jennerovej nevlastnej sestre – Kim Kardashianovej. Dickinson uviedla, že sa jej chcelo vracať, keď sa Kim s manželom Kanye Westom objavili na titulnej strane magazínu Vogue v roku 2014.

Titulná stránka amerického magazínu Vogue z roku 2014. Snúbenci Kim Kardashian a Kanye West.Titulná stránka amerického magazínu Vogue z roku 2014. Snúbenci Kim Kardashian a Kanye West.
Autor: SITA/AP

„Bola som šokovaná a sklamaná. Bolo to šialené. Veď oni nie sú modelky, sú to hviezdy reality-šou. Viete, modeling je extrémne náročná práca, musíte makať na svojej figúre. Kim Kardashian nemá žiadne couture miery,“ konštatovala jedovato 61-ročná bruneta, ktorá sa v minulých rokoch spájala s mnohými mediálnymi škandálmi.