Bratislava 10. februára 2019 (SITA/HSP/Foto: TASR- Ján Krošlák)
 
Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý

Ilustračné foto

V hornatejších oblastiach Slovenska sú vozovky miestami pokryté vrstvou utlačeného až zľadovateného snehu hrúbky 1-3 cm, na cestách III. triedy v oblasti Záborského miestami utlačený sneh hr. 4- 5 cm.
Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na HP Herlianske sedlo, Vrchslatina a Podspády je na vozovke utlačený sneh hr. 1 cm, na HP Zbojská a Huty je na vozovke miestami zľadovatený sneh hr. 1 cm.
UPOZORNENIE PRE VODIČOV:
Hmla s dohľadnosťou do 50 m je v lokalite Šaľa a do 100 m v lokalite Nové Zámky a v okresoch Komárno a Dunajská Streda. Na HP Besník sa z dôvodu čerstvého vetra tvoria snehové jazyky. Snehové reťaze sú potrebné pre všetky vozidlá na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá.
Celú zimnú sezónu sú uzatvorené horské priechody: HP Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad 10 m, HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) pre vozidlá nad 3,5 t.
Neudržiavané cesty v zime: II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu.
 
Príspevok Diaľnice, rýchlostné cesty a horské priechody sú zjazdné zobrazený najskôr Hlavné správy.