Bratislava 27. augusta 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Získať správne a overené informácie v súvislosti s cukrovkou I. a II. typu, tehotenskou cukrovkou a prediabetom pomáha zdravotná poisťovňa Dôvera zriadením telefonickej poradne Dialinka. Pacienti hľadajú informácie o ochorení väčšinou na internete, no nie vždy natrafia na tie pravdivé. Na Dialinke, ktorá poskytuje nemedicínske poradenstvo, majú diabetici istotu, že im poradia správne.

Telefonická poradňa Dialinka

Volajúcich najčastejšie zaujíma, na aké pomôcky a finančné príspevky majú nárok, aké majú možnosti kúpeľnej liečby, pýtajú sa na zásady stravovania pri cukrovke. Na telefonickú poradňu sa obracajú aj v prípade chronických komplikácií, ktoré so sebou toto ochorenie prináša. Informovať sa môžu aj rodinní príslušníci pacienta, podmienkou však je, aby diabetik, ktorý potrebuje poradiť, mal 18 rokov a viac. Dialinka je dostupná z celého Slovenska na telefónnom čísle 0850 850 888 v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 12.00 a od 12.30 do 15.30 hod.
Program Dôvera pomáha diabetikom slúži pacientom už tretí rok v Nitrianskom, v Košickom a v Prešovskom kraji a od mája tohto roku už aj v Trnavskom kraji. Okrem Dialinky program zahŕňa aj nadštandardnú starostlivosť u lekárov, bezplatný objednávkový systém a edukácie.
(lbr)
 
Príspevok Diabetikom pomáha telefonická poradňa Dialinka zobrazený najskôr Hlavné správy.