Bratislava 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Vlani prišlo počas Vianoc na detský urgent skoro tisíc pacientov

Lekári v detskej nemocnici na bratislavských Kramároch budú počas vianočných sviatkov pracovať v inom usporiadaní ako počas roka. Na urgente očakávajú častejšie návštevy pacientov, prispôsobili sa tomu. Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) bude pracovať v štandardnom režime, nápor pacientov má celý rok.

Ilustračné fotoIlustračné foto

“Počas dňa sa o deti postará päť pediatrov, slúžiť bude aj jeden chirurg. V noci pôjde o troch pediatrov a takisto jedného chirurga,” povedala pre TASR Dana Kamenická, hovorkyňa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFnsP) v Bratislave. V prípade potreby vie zdravotnícke zariadenie zabezpečiť ďalšieho chirurga.

Vlani prišlo počas Vianoc na detský urgent skoro tisíc pacientov. Trápili ich najmä tráviace ťažkosti z prejedania sa či nevhodnej kombinácie jedál. Z úrazov šlo najmä o pády, podvrtnutia, ale aj náhodné použitia čistiacich prostriedkov. Malých pacientov trápili aj akútne ochorenia horných a dolných dýchacích ciest a horúčky.

“Na urgentných príjmoch máme plné ruky práce po celý rok, sviatky sú skôr špecifické druhom úrazov vyplývajúcich z daného obdobia,” povedala pre TASR hovorkyňa UNB Zuzana Eliášová. Ľudia počas Vianoc prichádzajú do UNB s tráviacimi ťažkosťami z prejedania sa, so zapichnutými rybími kostičkami či úrazmi v dôsledku zľadovatených chodníkov a ciest.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.