Udine 24. marca 2019 (SITA/HSP/SITA/AP-Antonio Calanni)
 
Devätnásťročný útočník Moise Kean sa v sobotňajšom zápase kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2020 zapísal do historických tabuliek talianskej reprezentácie

Na snímke Moise Kean

“Squadra Azzurra” zvíťazila v Udine nad Fínskom 2:0 a mladý zakončovateľ Juventusu Turín k tomu dopomohol jedným presným zásahom, čím sa stal druhým najmladším strelcom gólu v dejinách národného tímu z Apeninského polostrova. Informoval o tom portál football-italia.net.
Talentovaný útočník, ktorého rodiča pochádzajú z Pobrežia Slonoviny, skóroval vo veku 19 rokov a 23 dní. Skôr to dokázal už iba Bruno Nicolé v roku 1958, ktorý strelil gól do siete Francúzska v prípravnom medzištátnom zápase. Mal vtedy iba 18 rokov a 258 dní, no zaujímavosťou je, že v talianskej reprezentácii odohral len osem duelov a ďalší zásah nepridal. Kean však sobotňajším gólom prekonal legendy, akými boli Gianni Rivera alebo Giuseppe Meazza.
 
Príspevok Devätnásťročný Moise Kean druhým najmladším strelcom gólu v talianskej reprezentácii zobrazený najskôr Hlavné správy.