Mecklenbursk-Predpomoransk 11. apríla 2017 (HSP/breitbart/Foto:TASR/AP-Thanassis Stavrakis)

Mladí Somálčania, ktorí boli umiestnení v Mecklenbursku-Predpomoransku, sa začali z nedostatku herných konzolí a vreckového búriť, pričom zdemolovali kuchyňu a obytné časti ubytovacieho zariadenia plateného z daní nemeckých občanov. Informuje o tom Breitbart.

Ilustračné foto

Štyria „detskí migranti“, ktorí boli v Nemecku len 2 týždne, začali byť agresívni a vyhrážali sa zamestnancom, že ich zbijú, ak im nesplnia požiadavky, medzi ktorých boli herné konzoly, vyššie vreckové a premiestnenie do väčšieho mesta.

Somálski migranti, ktorí o sebe nahlásili že majú 15 a 17 rokov, zničili väčšinu nábytku a zdemolovali kuchyňu a obytné časti.

Podľa Parchimer Zeitung migranti vyčíňali aj po príchode polície, až kým im nenasadili putá a celá situácia sa upokojila.

Štyria „detskí migranti“ boli následne od seba oddelení a poslaní do iných ubytovacích zariadení pre „neplnoletých bez sprievodu“. Nemecké noviny poznamenali, že budú niesť zodpovednosť za vydieranie zamestnancov a za škodu, ktorú počas vyčíňania napáchali.

Branislav Zaujec

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.