Detská nemocnica na Kramároch a Dôvera sa dohodli, pre pacientov sa od budúceho roka nič nemení

Bratislava 27. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Odklady plánovanej zdravotnej starostlivosti v detskej nemocnici na bratislavských Kramároch od budúceho roka pre poistencov Dôvery nehrozia.
Ilustračné foto

Nemocnica sa totiž pár dní pred koncom roka 2017 dohodla na základných rámcoch zmluvy s najväčšou súkromnou zdravotnou poisťovňou. Potvrdil to Branislav Cehlárik, manažér PR odboru Dôvery. “Teraz ešte riešime detaily,” vysvetlil.
Detská fakultná nemocnica s poliklinikou (DFNsP) v Bratislave tvrdí, že nové finančné podmienky kopírujú dohodu, ktorú má zariadenie so štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). “Vysoko pozitívne vnímame snahu Dôvery dospieť k spoločnému konsenzu,” uviedla hovorkyňa DFNsP Dana Kamenická.
Bratislavská detská nemocnica Dôvere vypovedala zmluvu prednedávnom. Žiadala vyššie platby, od 1. januára budúceho roka sa totiž transformuje na Národný ústav detských chorôb (NÚDCH). Pre nemocnicu to znamená zmeny, v priebehu piatich rokov tam vznikne viacero špecializačných centier. Aj to bol zrejme dôvod, prečo šla nemocnica do vyjednávaní o vyšších platbách.
Ak by sa Dôvera a DFNsP do konca tohto roka nedohodli, zariadenie by jej poistencom poskytovalo iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)