Nairobi 19. marca 2019 (HSP/Foto:Facebook)
 
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR zverejnilo na sociálnej sieti video afrických detí, ktoré zaspievali známu slovenskú ľudovú pieseň. Ide o deti z rovnakej školy, ktoré koncom minulého roka mnohých prekvapili interpretáciou slovenskej a českej štátnej hymny

Na snímke deti z Kene

Menší kultúrny program kenských žiakov bol súčasťou sprievodného programu počas návštevy prvej dámy Kene Margaret Kenyatta v nemocnici Mater Misericordiae Hospital na pozvanie Slovenského veľvyslanectva v Keni.
Prvá dáma Kene sa pri tejto príležitosti stretla so slovenskými a českými lekármi a zdravotnými sestrami lekárskej misie podporenej humanitárnou organizáciou SlovakAid.
“Pamätáte sa na deti zo školy St. Philip Neri Primary School a ich skvelé podanie slovenskej hymny? Tentokrát zaspievali ľudovú pieseň Tancuj, tancuj, vykrúcaj, vykrúcaj. Ďakujeme.” Uviedol rezort zahraničia na svojej facebookovej stránke.
 

 
Oslavy vzniku Československa
V novembri 2018 skupina 25 kenských detí prezentovala ako sa počas niekoľkých týždňov naučila spievať slovenskú a českú štátnu hymnu.
Deti, ktoré v Afrike podporujú Slováci takto zaspievali počas osláv okrúhleho výročia vzniku Československa (viac v článku).
 

 
 
Príspevok Deti z Kene zaspievali prvej dáme Tancuj, tancuj, vykrúcaj zobrazený najskôr Hlavné správy.