Vatikán 2. januára 2019 (HSP/TK KBS/RV/Foto:Printscreen)
 
Slovenskí koledníci z Dobrej noviny tento rok už po tretí raz zavítali do Ríma, aby sa zúčastnili na novoročnej slávnosti spolu so Svätým Otcom Františkom. Deti z Detvianskej Huty pri návšteve Slovenskej redakcie Vatikánskeho rozhlasu zakoledovali poslucháčom

Na snímke koledníci Dobrej noviny

Piataci Adam s Peťkou a ôsmaci Ema s Mirkom prišli spolu s animátorkou detského spoločenstva Lenkou Koristekovou. Ako prezradili, tento rok svojou zbierkou, do ktorej sú na Slovensku zapojené deti v 1300 obciach, pomôžu osobitne deťom a ľuďom v núdzi v Ugande. Na eucharistickej slávnosti Panny Márie Bohorodička v Bazilike sv. Petra boli slovenskí koledníci po boku svojich vrstovníkov z Nemecka, Rakúska Švajčiarska a Maďarska. Ich trojkráľové kostýmy s vysokými korunami na hlavách zachytili televízne kamery v prenose do celého sveta.
Deti z Detvianskej Huty v Ríme so svojimi vinšami a piesňami navštívili aj kardinála Jozefa Tomka, Pápežské slovenské kolégium sv. Cyrila a Metoda a Slovenské veľvyslanectvo pri Svätej stolici. Skupinu podobne ako po minulé roky sprevádzali projektová manažérka Dobrej noviny Darina Maňurová a zástupkyňa predsedu eRka Lucia Molnárová. O dopravu sa postarali duchovný otec Ján Viglaš spolu s banskobystrickým bohoslovcom Martinom Ščúrym.
 
Príspevok Deti z Detvianskej Huty koledovali s Dobrou novinou vo Vatikáne zobrazený najskôr Hlavné správy.