Bratislava 31. marca 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP/DPA-Hendrik Schmidt)
 
V sobotu 23. marca v čase o 19.30 volal vystrašený a bezmocný strážca jedného supermarktu v Bambergu na políciu. Do obchodu vtrhla divoká horda mladých mužov – podľa odhadu 15 až 25 ročných. Bolo ich vraj tridsať. A v priebehu asi 10 minút nakradli čo sa len dalo. Pritom sa správali ako vandali a robili hurónsky krik. Pri odchode naviac rozbili sklo veľkých vchodových dverí. Polícia vyhlásila pátranie a za polhodinu sa policajným hliadkam podarilo všetkých tridsiatich zatknúť na hlavnej autobusovej stanici. Polícia u nich našla veľké množstvo nakradnutých vecí a aj drogy.

Ilustračné foto

K ničomu viac sa polícia v tejto súvislosti nechcela vyjadriť a odmietla konkretizovať aj identitu mladistvých zlodejov. A ani systémové médiá nekomentovali to, čo sa stalo a nežiadali od polície viac informácií.
Kto len trochu premýšľa a pozná dlhodobo pomery v Nemecku, tomu je jasné o aké etnikum tu išlo. Ak by to boli etnickí Nemci, tak by to bolo okamžite uvedené v policajnej správe mesta Bamberg. Nič také sa v nej ale nedá objaviť!
Takéto prípady sa množia a domnievam sa, že sa budú rapídne množiť naďalej.
Ustráchaní a bojazliví nemeckí občania sa právom pýtajú, čo sa to len deje s ich krajinou, ktorá mala ešte v časoch posledného kancelára Gerharda Schrödera úplne iný obraz a niečo také, ako sa udialo teraz v Bambergu, bolo absolútne nemysliteľné.
Hlboko v útrobách nemeckej provincie, v neveľkom Bambergu a nie v Berlíne a či Kolíne, vtrhne proti všetkým pravidlám civilizovanej spoločnosti do obchodu svorka divokých mladých banditov, podľa polície údajne “len tridsiatich(?)” a pokojne ho vykradnú.
Čo sú to v Nemecku za neuveriteľné pomery? A ako sa museli cítiť normálni zákazníci, ktorí tam v tom čase museli byť prítomní – ženy, deti, starí dôchodcovia? Prežili minúty strachu, hrôzy a zdesenia.
V Nemecku sa stáva normálnym to, čo je absurdné a zavrhnutia a odsúdenia hodné. Nič také sa nedeje a politika chráni tieto nebezpečné a neľudské exempláre, ktoré prišli k nám, aby ničili a rozšliapávali našu kultúru a etablovali v Európe svoju nekultúru.
Roman Bednár
 
Príspevok Desivý prípad z Bambergu: Nemecko sa stáva rajom pre zlodejských azylantov a štát ich kryje a živí zobrazený najskôr Hlavné správy.