Mladý a úspešný Mick Schumacher oslávil svoju plnoletosť a chystá sa na novú sezónu vo formule 3. V nej zažije premiéru a verí, že sa postupne dostane až do najbohatšieho motoristického seriálu. Práve vo formule 1 hviezdil jeho otec Michael, ktorý už 3,5 roka leží v kóme po nehode na lyžiach.

Fanúšikovia sedemnásobného majstra sveta čakajú na každú vetu o stave ich miláčika. Rodina je na slovo skúpa, občas sa objavia vyjadrenia Schumiho priateľov, ktorí ho navštevujú v jeho rehabilitačnom centre. To mu zriadila manželka Corinna pri ich rezidencii vo Švajčiarsku. Niektoré vyhlásenia sú veľmi pesimistické, ale nájdu sa aj optimisti, ktorí veria, že Michael svoj boj zvládne.

Jeho syn Mick zdedil zjavne talent po otcovi a už ukázal, že s ním treba počítať aj v budúcnosti. Teraz sa mladý Schumi chystá na svoju premiérovú sezónu vo formule 3. Svoje plány opísal v rozhovore v nemeckej televízii RTL. „Môj otec je môj vzor. Je najlepší, môj idol,“ povedal Mick. Mladík v minulej sezóne skončil na druhom mieste vo formule 4, čo mu otvorilo dvere vyššie. „Verím, že raz sa predstavím v F1,“ zaželal si syn slávneho otca.

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie a výborný priateľa Michaela Jean Todt poprosil vedenie tímu, aby Mickovi pomohlo. „Je to skvelý chlapec. Chcem všetkých poprosiť, aby naňho nevyvíjali extrémny tlak.“ Michael Schumacher by mal zo svojho potomka iste radosť, všetci fanúšikovia veria, že raz sa opäť postaví na nohy.