Severná Kóre má rakety, ktoré môžu zasiahnuť Britániu, Európu, ale aj Spojené štáty americké. Tvrdí to predstaviteľ juhokórejského režimu. Jeho slová zo soboty cituje portál ibtimes.com. Juhokórejský šéf severokórejských jadrových záležitostí Lee Sang-haw vyhlásil, že jadrový arzenál Kim Čong-una je oveľa nebezpečnejší, než sa predtým predpokladalo.

Líder Kim Čong-un vyšliapal najvyššiu horu S. Kórey v polotopánkach Desivé správy z opačnej

Dodal, že „Európa je na dostrel“ spolu s ostatnými krajinami Aliancie NATO. Severokórejská raketa KN-08, ktorá je v procese výstavby, má dolet až vyše 12 tisíc kilometrov. „Nemôžem sa podeliť o všetko, čo viem, pretože je to utajené, a nechcem zachádzať do detailov,“ prehovoril o schopnostiach severokórejcov Lee Sang-haw.

Desivé správy z opačnej

Juhokórejská agentúra Jonhap zase priniesla cez víkend správy, že schopnosti v jadrových možnostiach Severejnej Kóery sa výrazne zlepšili. Nemenovaný zdroj z analytického prostredia „Každá spravodajská informácia potvrdzuje, že zdokonaľujú svoj arzenál konvenčných zbraní.“

Desivé správy z opačnej

O diktátorskom režime je známe, že vyvíja atómové zbrane. Západ aj z tohto dôvodu uvalil na Kim Čong-unovu administratívu sankcie.