Bratislava 25. septembra 2017 (HSP/TK KBS/Rádio LUMEN/Foto:TASR/AP/Scott Heppell)

Matky počas modlitebného trojdnia odprosujú nie len za svoje hriechy, ale aj za tých, ktorí ublížili ich rodinám a zároveň chvália Pána
Modliť sa za svoje rodiny či blízkych a úplne sa odovzdať Bohu. To je cieľom modlitieb matiek, ktoré sa v týchto dňoch stretávajú na modlitebnom trojdní po celom svete. Deje sa tak štyrikrát za rok z podnetu zakladateľky hnutia, matky Veroniky z Anglicka. Desiatky matiek prichádzajú cez víkend aj do Uršulínskeho kostola v Bratislave. Odprosujú za svoje hriechy, za hriechy tých, ktorí ublížili ich rodinám a chvália Pána sa všetko, čo spravil v ich životoch.
Ilustračné foto

Mamy z hnutia Modlitby matiek sa stretávajú pravidelne každý týždeň v rovnakom čase. Okrem toho sa štvrťročne schádzajú na modlitebnom trojdní. Zakladateľka hnutia matka Veronika z Anglicka vyberie na každý deň čítania zo Svätého písma. Pokračuje trojnásobná matka Darina, ktorá je v hnutí jeden rok. „Potom je to práca Ducha Svätého, ktorý nás vedie a hovorí nám a vnuká nám tie také myšlienky, za čo sa máme modliť,” hovorí. Každý deň trojdnia sa matky modlia na iný úmysel. Hovorí matka troch detí Pavla. „Dnes teda sme v rámci toho piatku sa sústredili na odprosovanie za vlastné hriechy, takže vlastne celé to stretnutie sme sa snažili si pripomínať túto tému.“
V sobotu sa mamy modlia za tých, ktorí im ublížili a nedeľu poďakujú Bohu za jeho štedrosť. Vždy začínajú vzývaním Ducha svätého, pokračujú modlitbami a chválami. „Potom je takou súčasťou aj čítanie z Písma, k tomu sa viaže aj symbol v rámci tej našej menšej skupinky modlitieb matiek sme napríklad teda dnes mali symbol svetla,” hovorí opäť Pavla. Do Uršulínskeho kostola prišla v piatok aj Ľuba. S mamami sa modlí už niekoľko rokov. Vďaka tomu viac dôveruje Bohu a vie, že sa o jej deti postará. „Aj keď my nevieme kde sú, keď aj idú sa niekde zabávať, tak viem, že keď ich odovzdám Bohu a Panne Márii, tak som taká pokojná, lebo viem, že sú pod najlepšou ochranou,” dodáva. Trojdnie modlitieb matiek ukončili v Uršulínskom kostole v Bratislave v nedeľu. Okrem toho pozývajú mamy na pravidelné týždenné stretnutia. Informácie ako sa zapojiť sú na stránke hnutia www.modlitbymatiek.sk (Zdroj: Rádio LUMEN / Ján Heriban).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.