Nitra 27. júna 2018 (HSP/Foto: MsÚ Nitra)
 
Mesto Nitra sa aj tento rok stalo súčasťou najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva v strednej Európe s názvom Naše Mesto, ktorého organizátorom je Nadácia Pontis.

Na snímke dobrovoľníci čistia mesto

Toto podujatie už 12 rokov prepája firmy, samosprávy a mimovládny sektor s ušľachtilým cieľom – vyčistiť, skrášliť a viditeľne prispieť k zlepšeniu prostredia miest po celom Slovensku. Každoročne si tisíce dobrovoľníkov z firiem obliekajú rovnaké tričká a počas dvoch júnových dní sa zapájajú do množstva dobrovoľníckych aktivít po celom Slovensku prostredníctvom darovania svojho času, práce a entuziazmu.
V rámci projektu Naše Mesto sa v Nitre realizovala za pomoci dobrovoľníkov revitalizácia vybraných častí Mestského parku na Sihoti. Priestor parku využíva množstvo obyvateľov aj návštevníkov mesta na oddych a relaxáciu. Dobrovoľníci v rámci podujatia zabezpečili čistenie zelených plôch hrabaním alebo zbieraním odpadkov, časť dobrovoľníkov sa tiež venovala renovácii detských ihrísk, ktoré potrebovali nové nátery. Vyčistenie priestorov a natretie detských ihrísk prispelo k vytvoreniu vhodných podmienok pre návštevníkov parku na relax a zábavu.

Na snímke dobrovoľníci čiastia mesto

Podujatia sa zúčastnilo celkovo 40 dobrovoľníkov zo spoločností Dell s.r.o, Foxconn Slovakia, spol. s r.o., Orange Slovensko, a.s., Philip Morris Slovakia s.r.o., SLOVNAFT, a.s., TESCO STORES SR, a.s.
 
Príspevok Desiatky dobrovoľníkov sa v Nitre zúčastnili na podujatí Naše Mesto 2018 zobrazený najskôr Hlavné správy.