Bratislava 16. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Gianluca Checchi/LaPresse)

Pri pohľade na stránky talianskeho denníka L’eco di Bergamo človek v ostatných dňoch nepotrebuje ďalšie slová, aby pochopil, čo sa deje. Kým 9. marca venovali informáciám o úmrtiach spôsobených šíriacim sa koronavírusom 1,5 strany, o štyri dni neskôr zabrali nekrológy v novinách hrozivých desať strán

Na snímke vpravo Robin Gosens

Počty úmrtí v Taliansku, ktoré sa stalo epicentrom nákazy na európskom kontinente, stúpajú závratným tempom. A práve Bergamo v regióne Lombardsko na severe Talianska je jedným z miest, ktoré sú najviac zasiahnuté pandémiou koronavírusu.

„Je to kruté, ale pravdivé. Žijeme v meste duchov,“ poznamenal pre nemeckú televíznu stanicu ZDF futbalista miestnej Atalanty Bergamo Robin Gosens, informoval o tom poľský portál Sportowe Fakty. „Dom môžeme opustiť iba v nevyhnutných prípadoch. A ak sa náhodou niekam vyberieme, tak iba v maskách a ochranných rukaviciach,“ dodáva. Podľa 25-ročného obrancu pritom ešte pred desiatimi dňami vyzeralo všetko v poriadku. „Ľudia mohli chodiť do reštaurácií a kdekoľvek sa im zachcelo,“ poznamenáva.

Uprostred vojny s neviditeľným nepriateľom nie je situácia nikomu v Taliansku ľahostajná. Medzi futbalovými klubmi, ktoré sa rozhodli pomôcť „vyšťavenému“ zdravotníckemu systému na Apeninskom polostrove, sa nachádza aj Atalanta Bergamo. Kouč tohto tímu Gian Piero Gasperini spoločne s hráčmi zaslali nemocnici v Bergame sumu 50-tisíc eur, ďalších 60-tisíc pre nakazených vyzbierali fanúšikov tohto klubu. Slovinec Josip Iličič, ktorý v nedávnom odvetnom osemfinálovom dueli Ligy majstrov vo Valencii (4:3) strelil všetky štyri góly Atalanty, zdravotníkom venoval loptu, s ktorou sa v spomenutom zápase hralo.

V Taliansku sa nakazilo koronavírusom už približne 25-tisíc osôb, ochorenie COVID-19 si už vyžiadalo vyše 1800 ľudských životov.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj