Bratislava 21. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Jon Super)

Georgi Dermendžiev sa stal novým trénerom bulharskej futbalovej reprezentácie. Nahradil Krasimira Balakova, ktorý rezignoval na túto pozíciu iba štyri po tom, ako jeho tím prehral doma s výberom Anglicka zahanbujúco 0:6 v kvalifikácii ME 2020

Na snímke tréner Georgi Dermendžiev

Tento duel sa stal témou búrlivých debát po celej Európe, pretože bulharskí priaznivci sa prezentovali rasistickým správaním. Balakov po zápase povedal, že nič nevhodné z tribún nepočul. “Svojmu nástupcovi prajem veľa šťastia, situácia v našom futbale je momentálne veľmi komplikovaná. Hráči boli na tom mentálne veľmi zle, negatívne na nich vplývalo všetko, čo sa v našom futbale deje,” povedal Balakov pri oznámení rezignácie. Bulhari v boji o Euro 2020 ešte nezvíťazili, v konkurencii Anglicka, Česka, Kosova a Čiernej Hory nazbierali v siedmich dueloch len tri body za dve remízy s Černohoracami a jednu s Kosovčanmi.

Päťdesiattriročný Balakov má za sebou solídnu hráčsku minulosť. Podieľal sa aj na 4. mieste Bulharska na MS 1994 v USA. Rodák z mesta Veliko Tarnovo odohral v najcennejšom drese 92 stretnutí a strelil v nich 16 gólov. Na klubovej úrovni si obliekal dresy Sportingu Lisabon a VfB Stuttgart. Jeho nástupca Georgi Dermendžiev doteraz trénoval iba kluby v Bulharsku, na jednu si sezónu si “odskočil” aj do Kazachstanu. Zatiaľ naposledy viedol od januára do apríla 2019 Levski Sofia.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj