Newfoundland 11. septembra 2018 (HSP/Foto: Wikipedia)
 
Námorná spoločnosť Aida Cruises potvrdila, že pri pobreží Kanady pri strove Newfoundland, kde sa potopil aj Titanic, údajne spadol známy nemecký spevák Daniel Küblböck z lode AIDAluna do studeného oceánu

Nemecký spevák Daniel Küblböck

Nemecký Bild ako prvý informoval, že spevák trávil dovolenku na výletnej lodi “AIDAluna”, ktorá vyplávala z Hamburgu do New Yorku. Krátko pred cestou k ostrovu Newfoundland cestujúci padol cez palubu do mora okolo šiestej hodiny miestneho času. Údajne sú aj očití svedkovia, ktorí ho videli skákať.
O udalosti neskôr na to informovali aj ďalšie nemecké médiá. Magazín Der Spiegel však nie s úplnou jasnosťou oznamuje, že ide o bývalú hviezdu hudobnej show “Nemecko hľadá Superstar” spred 15 rokov, naznačuje tomu len fakt, že na palube lode sa nenachádza osoba s oficiálnym menom Daniel Kaiser-Küblböck a žiadna ďalšia osoba už nechýba.
Podľa vyjadrenia hovorcu pre tlačovú agentúru DPA, je dôvodom domnievať sa, že Küblböck z lode vyskočil. “To je náš predpoklad,” vraví. Meno osoby, ktorá skočila cez palubu do mora s teplotou okolo 10°C, je podľa cestovnej kancelárie Daniel Küblböck, potvrdzuje aj hovorca pobrežnej stráže.
Mimochodom, k incidentu došlo na mieste, kde sa potopil aj Titanic. Aida Cruises uvádza lokalitu v Labradorskom mori asi 100 námorných míľ (asi 185 kilometrov) severne k cieľu cesty do St. John’s na Newfoundlande, keď predtým loď plávala popri Grónsku.
Kanadská pobrežná stráž hľadala nezvestnú osobu hliadkujúcim lietadlom a vrtuľníkom. Okrem AIDAluny sa na hľadaní podieľa aj výletná loď MS Zuiderdam spoločnosti Holland America Line. Pomôcť mali prísť aj dve ďalšie hliadkujúce lode. Keď už pátranie po nezvestnom trvalo niekoľko hodín, kapitán lode AIDAluna oznámil zrušenie pátracej akcie.
Daniel Kübelböck bol v posledných rokoch známy aj ako súťažiaci v show “Let’s Dance” televízie RTL. Absolvoval herecké vzdelávanie v Európskom divadelnom inštitúte v Berlíne. Nedávno žil v Berlíne a v Palma de Mallorca.
BZ Berlin dodáva, že cestujúcich na palube upútal svojím zjavom, keď sa ukazoval v ženskom oblečení a vo vysokých podpätkoch. Zdá sa, že spevák bol akýsi nevyrovnaný, keď začiatkom augusta na Facebooku písal o svojich nezrovnalostiach na dramatickej škole v Berlíne, o mobbingu zo strany spolužiakov a o fyzických a emocionálnych problémoch.
 
 
 
 
Príspevok Der Spiegel: Nemecký spevák spadol do mora pri kanadskom pobreží, kde sa potopil aj Titanic zobrazený najskôr Hlavné správy.