Bratislava 13. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
O tom, že existuje nahrávka z kauzy Gorila, nevedeli len bývalý a súčasný generálny prokurátor Dobroslav Trnka a Jaromír Čižnár, ale aj expremiér Robert Fico. Ako ďalej dnes napísal Denník N, Fico sedel vedľa Čižnára, keď im Trnka púšťal Gorilu

Na snímke Dobroslav Trnka

“Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka pustil Ficovi ukážku z Gorily už v roku 2008 alebo 2009. Bolo to na stretnutí na úrade vlády, na ktorom bol aj vtedajší šéf bratislavskej krajskej prokuratúry Jaromír Čižnár, súčasný generálny prokurátor,” napísal denník s tým, že informácie vyplývajú z doterajšieho policajného vyšetrovania.
Denník pripomína, že nahrávku Gorily minulý rok zaistil policajný tím, ktorý vyšetruje vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. “O tom, že Trnka púšťal nahrávku Čižnárovi, sa hovorí aj v Trnkovom rozhovore s Marianom Kočnerom. Čižnár to priznal 7. februára na tlačovej konferencii,” uvádza Denník N s tým, že generálny prokurátor vo veci už vypovedal. Fico podľa denníka na zaslané otázky nereagoval.
Denník zároveň konštatuje, že policajný tím Gorila doteraz poriadne nevyšetroval podozrenia z čierneho financovania Smeru, ktoré z Gorily vyplývajú. “Hoci Fico stále opakuje, že ide o kauzu vlády Mikuláša Dzurindu, podľa nahrávky sa Határ (bývalý funkcionár Smeru František Határ) dohaduje s Haščákom (predstaviteľ skupiny Penta Jaroslav Haščák), že mu dá mimo oficiálneho sponzorovania pre stranu čierne peniaze,” dodal Denník N.
 
Príspevok Denník N tvrdí, že Trnka púšťal úryvky z Gorily aj Ficovi zobrazený najskôr Hlavné správy.