Bratislava 13. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Mariána Kočnera, ktorý je vo väzbe, vyšetrujú pre ďalšie podozrenie z trestného činu, ktorý súvisí s falšovaním dokumentov a zmeniek. Ako ďalej na svojej internetovej stránke informuje Denník N, trestné stíhanie bolo začaté vo veci ešte koncom marca a ide o podozrenie z podvodu v štádiu pokusu a marenia spravodlivosti. “Poškodenou stranou je spoločnosť Sprint-Press, ktorá vlastní v bratislavskom Starom Meste luxusnú budovu, jej právny zástupca Ján Čarnogurský sa k tomu na žiadosť klienta nechce vyjadrovať. Firme hrozí pre spor s Kočnerom exekúcia až 1,35 milióna eur,” informuje denník.

Na snímke podnikateľ Marian K. (vpravo)

Prípad sa podľa denníka týka pôžičky, ktorú si údajne v októbri 2005 zobral Ján Hybáček, vtedajší konateľ Sprint-Pressu vo výške 10 miliónov korún (takmer 332-tisíc eur) od Emila Šišáka, ktorý sa objavuje vo viacerých Kočnerových kauzách. Podľa dokumentov, ktoré má Denník N k dispozícii, polícia vyšetruje, že už táto zmluva je falošná. “Nasledujú ďalšie dokumenty z rokov 2005 a 2006: dohoda o vyplňovacom práve k blankozmenke, vyhlásenie o uznaní dlhu a vlastná zmenka Sprint-Pressu pre Šišáka. Všetky tieto dokumenty prišli v roku 2014 na Okresný súd Bratislava V ako zmenková žaloba voči Sprint Pressu. Nepodal ju však Šišák, ale spoločnosť International Investment Development Holding (IIDH) so sídlom na Trenčianskej v Bratislave. Jej šéfom je Marián Kočner,” konštatuje Denník N. Súd následne podľa denníka vydal 22. júla 2014 zmenkový platobný rozkaz, na základe ktorého mala spoločnosť Sprint-Press zaplatiť Kočnerovi 1,35 milióna eur. Ten istý súd vzápätí zamietol námietku Sprint-Pressu voči rozkazu. Sprint-Press sa voči rozhodnutiu odvolal aj na Krajský súd v Bratislave. Ten odvolanie 31. októbra 2016 zamietol.
V roku 2017 podal Sprint-Press trestné oznámenie, až do marca 2018 sa však vo veci nič nedialo, informuje denník s tým, že stíhanie sa začalo po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. “V celej veci už čelí spoločnosť Sprint-Press exekučnému konaniu,” dodáva Denník N.
 
Príspevok Denník N tvrdí, že Mariána Kočnera vyšetrujú v ďalšom prípade týkajúcom sa zmeniek zobrazený najskôr Hlavné správy.