Londýn 20. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Alberto Saiz)
 
Situácia ohľadom klubovej budúcnosti španielskeho futbalistu Denisa Suáreza sa stále zamotáva. Kmeňový hráč FC Barcelona je do konca sezóny na hosťovaní v anglickom Arsenale Londýn. Dvadsaťpäťročný záložník si vynútil hosťovanie, keďže chcel dostávať viac herného priestoru, čo sa mu však zatiaľ nedarí

Na snímke Denis Suárez (vľavo)

Dres “kanonierov” si doposiaľ obliekol iba v šiestich súťažných stretnutiach, pričom najdlhšie pobudol na ihrisku ešte 3. februára v zápase na ihrisku Manchestru City (1:3). Vtedy odohral 24 minút. Španiel sa herne neosvedčil a britské médiá informujú o tom, že Denisa Suáreza chce tím z Emirates Stadium čím skôr vrátiť “blaugranas”. Ako referuje web denníka The Sun, Arsenal nie je spokojný s doterajšími výkonmi spomenutého stredopoliara a neuplatní si opciu, podľa ktorej môže D. Suáreza odkúpiť z Camp Nou natrvalo za 25 miliónov eur. Londýnčania pritom za možnosť hosťovania zaplatili Barcelone 1,5 mil. eur.
Rodák z Galície ešte pred odchodom na hosťovanie stihol podpísať s “FCB” zmluvu do konca sezóny 2020/2021. Je však otázne, či v Katalánsku po návrate zotrvá. Ani u aktuálneho lídra španielskej La Ligy totiž D. Suárez nedostával dostatočné množstvo herných príležitostí a hovorilo sa aj o jeho konfliktoch s trénerom Ernestom Valverdem.
 
Príspevok Denis Suárez sa Arsenalu neosvedčil. Londýnčania ho chcú vrátiť do Barcelony zobrazený najskôr Hlavné správy.