Buenos Aires 19. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR – Cesare Abbate/ANSA via AP)
 
Diego Armando Maradona je jednou z najznámejších osobností sveta a vždy je to naozajstný úspech, keď navštívi nejakú krajinu. Rusko nebolo výnimkou. Právnik legendárneho futbalistu, Matias Morla, prehovoril o neuveriteľnom a zábavnom príbehu – o dni, keď Maradona odmietol pozvanie prezidenta Ruska Vladimira Putina

Na snímke argentínska futbalová legenda Diego Maradona

V argentínskej televíznej show Podemos hablar (Môžeme porozprávať) Morla zdieľal niektoré detaily toho, aké je byť prostredníkom medzi futbalovým idolom a ostatným svetom. Maradonov právnik zverejnil niekoľko príbehov, ale príbeh, ktorý sa stal počas futbalových Majstrovstiev sveta 2018, upútal najviac pozornosti.
“Volajú mi z Kremľa a hovoria:, Putin sa s ním zajtra zíde o 9:30 ráno’,” hovorí právnik. Až do tohto okamihu sa všetko riadilo logikou zostavenie rozvrhu hviezdy. Ale odpoveď bývalého kapitána argentínskeho národného tímu porušila všetky protokoly: “Diego mi hovorí: ,Ráno si nebudem obliekať oblek. Nepôjdem’,” hovorí Maradonov právny zástupca.
Hostia programu nemohli uveriť svojim ušiam, zatiaľ čo právnik, ktorý potláčal smiech, pokračoval vo svojom príbehu. “A ja musím ísť dole a vysvetliť zástupcovi Putina, že si Diego sa ráno nechce obliekať oblek. Ten muž mi povedal: ,To myslíte vážne? Je to Putin!’, uviedol právnik.
Nakoniec sa ruský prezident a Maradona stretli, bol to však iný deň a hlavne večer.
Napriek tomu, že Maradona vždy verejne chváli Putina, jeho právnik uviedol, kto je v skutočnosti jeho obľúbený prezident. “Komu najviac dáva prednosť? Maduro (venezuelský politik). Keď mu Maduro povie: ,Príď zajtra o šiestej ráno,’ Maradona tam bude. Putina rešpektuje,” pokračoval právnik.
Prezident Ruska nie je jediným svetovým vodcom, ktorého Maradona odmietol. Počas rovnakej televíznej show Morla povedal, že keď boli vo Vatikáne, Diego opustil budovu skôr, ako mal František čas na schôdzku. Vadila mu skutočnosť, že pápež mal veľa práce. Ale aj po tejto nepredvídateľnej udalosti bola dohodnutá nová schôdzka a Maradona sa stretol s vedúcim katolíckej cirkvi. “K nám do Vatikánu prišiel najdôležitejšie Argentínčan,” povedal pápež František, ktorý je futbalovým fanúšikom.
 
Príspevok Deň, keď Maradona odmietol schôdzku s Putinom zobrazený najskôr Hlavné správy.