Kyjev 2. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Efrem Lukatsky)

Vyše 200 ľudí protestovalo v utorok v centre Kyjeva a žiadalo spravodlivosť v súvislosti s vraždou právničky Iryny Nozdrovskej.
Aktivisti sa zhromaždili pred prezídiom štátnej polície. Niesli transparenty s nápismi “Nájdite vrahov”, uviedla agentúra AP.
Na snímke demonštranti

Tridsaťosemročná právnička bola nezvestná od 29. decembra. Jej nahé telo objavili v pondelok v rieke v oblasti mesta Vyšhorod ležiaceho neďaleko Kyjeva. Polícia vyšetruje prípad ako vraždu, informovala agentúra UNIAN.
Nozdrovská viedla kampaň za to, aby sa na slobodu nedostal Dmytro Rossošanskyj, ktorý v septembri 2015 pod vplyvom drog usmrtil autom jej 26-ročnú sestru Svitlanu Sapatinskú.
Rossošanskyj je synovcom sudcu vyšhorodského okresného súdu. V máji 2017 – po dvojročnom procese – Rossošanskému, ktorý bol od spáchania činu v domácom väzení, vymeral súd sedem rokov odňatia slobody nepodmienečne. Jeho právnici sa ale proti verdiktu odvolali, poznamenala agentúra Ukrinform.
Odvolací súd v Kyjeve 27. decembra zamietol udelenie “milosti” Rossošanskému, predĺžil mu väzbu o ďalších 60 dní a vrátil vec na prvostupňový súd. Podľa agentúry UNIAN to bolo práve Nozdrovskej úsilie, ktoré vyústilo do rozhodnutia odvolacieho súdu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.