Demonštrácie antiislamistov a ľavičiarov sa v Kodani skončili zatýkaním

Kodaň 3. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)

Zatknutie najmenej desiatich osôb hlásila dnes dánska polícia v súvislosti s demonštráciami v Kodani, kde sa stretli priaznivci a odporcovia tamojšieho protiislamského hnutia

Ilustračné fotoIlustračné foto

V uliciach mesta vypukli menšie potýčky, keď sa policajti snažili oddeliť antiislamistov od ľavicových protidemonštrantov, ktorí vytvorili barikády a zapálili vatry, aby znemožnili plánovaný pochod. Podľa vyjadrenia hovorcu Rasmusa Bernta Skovsgaarda polícia pristúpila k zatýkaniu v prípadoch, keď došlo k napadnutiu nasadených príslušníkov, neuposlúchnutiu ich výziev či vandalizmu.

Polícia v Kodani dohliadala na približne 60 priaznivcov hnutia Za slobodu a početnejšie zastúpených ľavičiarov, pokrikujúcich slogan “Žiadni nacisti v našich uliciach”.

Uvedené hnutie, ktoré pôvodne vystupovalo pod nemeckou skratkou Pegida (Európania proti islamizácii Západu), plánovalo pochod cez miestnu prisťahovaleckú štvrť, protidemonštrácia si však vyžiadala zmenu trasovania.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.