Demonštrácia za posilnenie bezpečnosti v Kábule prerástla do potýčok s políciou

Kábul 2. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Afganská polícia sa dnes v Kábule streľbou do vzduchu snažila rozohnať dav ľudí, ktorí sa dožadovali posilnenia bezpečnosti v meste a odstúpenia niektorých politikov
Podľa policajných zdrojov počas demonštrácie polícia smrteľne postrelila jedného civilistu. Štyria policajti utrpeli zranenia, keď do nich demonštranti hádzali kamene.
Ilustračné foto:

Podnetom pre dnešné zhromaždenie bol stredajší mohutný útok v Kábule, pri ktorom zahynulo 90 ľudí a ďalších vyše 450 ich bolo zranených.
Ako uviedla agentúra AP, tento útok posilnil obavy Kábulčanov ohľadom schopností afganskej vlády chrániť občanov svojej krajiny. Stredajší atentát bol totiž jedným z najhorších od roku 2014, keď sa z Afganistanu stiahli zahraničné jednotky.
Polícia dnes začala strieľať do vzduchu po tom, ako sa dav asi 500 ľudí priblížil k policajným kordónom. Časť z demonštrantov sa vydala aj k prezidentskému palácu, na čo polícia reagovala použitím vodných striekačiek. Podľa niektorých demonštrantov polícia ľuďom v dave použila aj fyzické násilie.
Ako pripomenula agentúra AP, väčšinu obetí stredajšieho útoku tvoria civilisti vrátane žien a detí. O život však prišli aj afganskí ochrankári, ktorí strážili diplomatické misie západných štátov vrátane amerického veľvyslanectva.
K útoku, ktorý sa odohral v prvý týždeň moslimského pôstneho mesiaca ramadán, sa stále nikto neprihlásil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)