Ohio 24. novembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP)

Demokratický kongresman z Ohio, Tim Ryan, sa vyhráža násilím, ak Trump splní svoj sľub zrušenia financovania najväčšej potratárskej siete Spoločnosti pre plánované rodičovstvo

Tim Ryan, ktorý sa uchádza o post lídra Demokratickej strany v ďalšom zasadaní Kongresu, poskytol televízií CNN rozhovor, ktorého téma zahrňovala aj odpor demokratov voči zastaveniu financovania najväčšej potratárskej spoločnosti.

Demokratický kongresman z Ohio, Tim RyanDemokratický kongresman z Ohio, Tim Ryan

Ryan povedal, že ak dôjde k zrušeniu financovania Spoločnosti pre plánované rodičovstvo, v uliciach prepukne násilie.

„Ak sa (Trump) pokúsi zastaviť financovanie Spoločnosti pre plánované rodičovstvo, alebo vykopne ľudí z ich zdravotného poistenia, alebo sprivatizuje „Medicare“(program sociálneho poistenia, pozn. red.), alebo zníži daň pre bohatých, uvidíme v hlavnom meste pouličné bitky. To je to, čo sa stane,“ prehlásil Ryan.

Ešte začiatkom tohto roka Kongres schválil zákon definancovania najväčšej národnej potratárskej spoločnosti. Pro-potratový prezident Barack Obama však využil právo veta a snemovňa nemala dostatok hlasov, aby prehlasovala námietky zo strany pro-potratových demokratov, ktorí zabránili Kongresu, aby získal väčšinu, ktorým by Obamovo veto zrušil.

Branislav Zaujec

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.