Bratislava 4. decembra 2019 (HSP/Foto:Facebook-DS)

Aj najnovšie medzinárodné merania čitateľskej gramotnosti dosvedčujú, že Slovenská národná strana v školskej politike totálne zlyhala. V renomovaných testoch PISA žiaci na Slovensku v tejto kategórii znova skončili pod priemerom OECD i V4. Tvrdí to vo svojom stanovisku Demokratická strana (DS), infomoval o tom Róbert Buček, PR manažér Demokratickej strany

Na snímke Demokratická strana

„Slovenskú národnú stranu zaujímali kšefty s eurofondmi namiesto zlepšovania zručnosti školákov. Pritom porozumenie textu je základom vzdelania, základom schopnosti ľudí čeliť dezinformáciám, ich estetického cítenia, ako aj schopnosti rozumieť svetu v širších súvislostiach. Slovenská ekonomika nebude konkurencieschopná, ak zo slovenského štátneho vzdelávacieho systému budú vychádzať nevzdelaní ľudia. Podpriemer v čitateľskej gramotnosti je hanbou Pellegriniho vlády, hanbou Smeru-SD, ktorý nechal školstvo napospas lúpežníkom zo SNS,“ uviedol poslanec NR SR a volebný líder DS Jozef Rajtár a doplnil, že žiadna zodpovedná zmena so Smerom neprichádza, len staré poriadky s vynovenou fasádou.

„Spravodlivosť, školstvo, zdravotníctvo a podnikateľské prostredie sú kľúčové oblasti, ktoré musia prejsť výraznými zmenami, aby sa na Slovensku zastavil úpadok a životná úroveň ľudí mohla dlhodobo rásť. Demokratická strana bude tieto pozitívne zmeny presadzovať so všetkou rozhodnosťou,“ dodal garant DS pre školstvo Tibor Kramár.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj