Bratislava 30. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)

V zimnom prestupovom období nedochádza k takým bombastickým presunom v podaní futbalistov ako v lete, aj januárové okno však občas ponúkne veľký transfer. Podobným príkladom by mohol byť francúzsky krídelník Ousmane Dembélé zo španielskeho FC Barcelona

Na snímke hráč Barcelony Ousmane Dembele

Svetový šampión z vlaňajšieho „mundialu“ v Rusku sa v katalánskom pôsobisku borí so zdravotnými problémami. Aktuálne laboruje so zranením stehenného svalu a jeho návrat do súťažného kolotoča sa očakáva až začiatkom februára. Keďže popri trojici Lionel Messi, Luis Suárez a Antoine Griezmann dostávajú v aktuálnom ročníku príležitosti aj Carles Pérez a Ansu Fati, pre Dembélého bude ešte náročnejšie získať si svoj niekdajší priestor v mužstve.

Táto situácia údajne vzbudila pozornosť Francúzovho bývalého klubu Stade Rennes (2014-2016), ktorý by chcel Dembélého získať na hosťovanie do konca sezóny. Má to vraj byť obojstranne výhodný obchod. Bretóncom má pomôcť vo francúzskej Ligue 1 k umiestneniu znamenajúcemu miestenku v Lige majstrov a jemu samému má návrat domov priniesť osoh v podobe znovunájdenia starej formy a kondície.

Akákoľvek dohoda by však bola možná pravdepodobne iba za predpokladu, že väčšinu hráčovho platu by naďalej znášala Barcelona, keďže v Rennes zrejme nebudú schopní pokryť viac ako 30 % súčasnej Dembélého gáže.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj