Moskva 27. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Keystone-Salvatore Di Nolfi)
 
Ruským obhajcom práv, ktorí zastupovali Krym v Rade pre ľudské práva v OSN, sa vyhrážala ukrajinská delegácia. Informoval o tom vedúci pracovnej skupiny pre medzinárodne právne otázky pri stálom zastupiteľstve republiky Krym pri prezidentovi RF Alexander Molochov

Ilustračné foto

Molochov vystúpil so správou, v ktorej zdôraznil krymské sankcie zo strany USA, EÚ a Ukrajiny. Ochranca práv Sergej Pinčuk vyzval členské krajiny OSN zatlačiť na Ukrajinu, kde sa porušujú práva krymských Tatárov.
Podľa Molochova neboli predstavitelia Ukrajiny pripravení k vystúpenie ruskej delegácie, preto sa stratili a nevyužili právo odpovede.
“K jedinému zlému momentu došlo už po zasadnutí. Jeden predstaviteľ ukrajinskej delegácie na nás čakal pri východe zo sály zasadania a pohrozil Sergejovi Pinčukovi, že ho nájdu a potom urobil nepríjemné gesto jedným prstom,” uviedol Molochov.
Dodal, že pri incidente bolo viac svedkov.
“Na jednej strane to ponechalo nejaký nepríjemný pocit, ale na druhej to znamená, že sme svojou rečou zaťali živého. Naše vystúpenie zapôsobilo veľkým dojmom. O krymský problém prejavili záujem zahraniční novinári. Sme si istí, že je potrebné jazdiť častejšie na takéto zasadnutie a prinášať pravdu o krymských procesoch vo svetovej spoločnosti,” povedal Molochov.
 
Príspevok Delegácia Ukrajiny sa vyhrážala predstaviteľovi Krymu v OSN zobrazený najskôr Hlavné správy.