Lisabon 26. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Chuzavkov)

Portugalsko získalo právo hostiteľskej krajiny po prvý raz
Dejiskom nasledujúceho ročníka medzinárodnej pesničkovej súťaže Eurovízia bude portugalské hlavné mesto Lisabon. Oznámili to v utorok organizátori podujatia, ktorých cituje agentúra AP. Súťaž sa uskutoční v bližšie nešpecifikovanom zábavnom komplexe na brehu rieky.
Ilustračné foto

Podľa verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej stanice RTP, ktorá bude Eurovíziu hostiť, sú semifinále naplánované na 8. a 10. mája, zatiaľ čo finále prebehne 12. mája 2018. Portugalsko získalo právo hostiteľskej krajiny po prvý raz po tohtoročnom víťazstve svojho zástupcu Salvadora Sobrala v Kyjeve.
Sobral (27) si prvenstvo vyslúžil piesňou “Amar pelos dois”, precítenou baladou a nepompéznym vystúpením, čo kontrastovalo s ostatnými účinkujúcimi v ukrajinskej metropole, ako aj so všeobecnou tradíciou tejto súťaže, fungujúcej od roku 1956. Hudbu i text skladby zložila jeho sestra Luísa Sobralová.
Víťazstvo v Eurovízii poskytuje interpretom väčšinou krátkodobú vzpruhu pre ich kariéru. Výnimku tvorí švédska skupina ABBA, ktorá v súťaži triumfovala v roku 1973, britská formácia Bucks Fizz s víťazstvom v roku 1981 či kanadská speváčka Céline Dion, ktorá – reprezentujúc Švajčiarsko – zvíťazila v roku 1988.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.